Rulo Çim Seçenekleri

Rulo Çim Seçenekleri

Rulo Çim Seçenekleri
Hazır kalıp rulo çimlerimiz spor faaliyet alanlarında, villa bahçelerinde, rezidanslarda, park ve bahçelerde, her türlü peyzaj çalışmalarında, futbol sahalarında, refüjlerde, özel konut projelerinde ve kamusal alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hazır kalıp rulo çimler genelde ılık/sıcak bölgelerde üretilse de, Türkiye’nin birçok ilinde kullanılmaktadır.

Hazır Rulo Çim Özellikleri
– Sadece bir kaç saat içinde bahçenize, parkınıza veya sahanıza serilebilen, anında yeşil görüntü, sağlıklı, hijyenik ve güvenli hareket alanları oluşturulabilir.

– 2 – 4 hafta içerisinde üstünde gezinme ve spor yapma imkânı.

– Yılın 12 ayında uygulama özelliği.

– Düşük bakım maliyetleri.

– 2 haftada köklenme ve kaynama özelliği.

– Yabancı otlardan ve hastalıklardan korunması.

– Hazır Rulo Çim’de Günde en az 3-4 saat güneşlenme olan alanlarda sağlıklı bir gelişim gözlenir.

– Hazır Rulo Çim Spor sahaları, antrenman alanları, golf, hipodrom ve haralar, her türlü peyzaj ve yeşil alan düzenlemelerinde hazır çim serildiği andan itibaren havadaki zararlı maddeleri filtre etmeye başlar.

Ürünlerimizi; eviniz bahçelerinde, futbol ve golf sahalarında, yazlığınızda, otel plaj kenarlarında güvenle kullanabilirsiniz.

Bunu da oku :  Çim Çeşitleri hakkında

Sık dokuya sahip çimlerimiz, basılmaya dayanıklıdır.

Bermuda Çimi, sıcak nemli ve sıcak yarı kuru iklim bölgelerindeki çim alanlarda kullanılır.

Uganda çimi ayrık otunu ıslah edlmiş halidir. Tıpkı ayrık otu gibi yatay düzlemde ayak atarak büyür; ekmek için toprağın üst katmanı kaldırılarak serada yetiştirilmiş topraklı çimen parçası yerleştirilir. İngiliz çiminden daha koyu renklidir, daha dayanıklıdır, on yıl kadar güzel ve rahat yaşar.

İngiliz Çimi; Lolium perenne, tüm dünyada çim alanların oluşturulmasında sıkça kullanılan bir türdür. Bunun temel nedeni, türün genel özelliği olan aşınmaya dayanıklılık, hızlı çimlenme ve yapılanmadır.

Nereye, nasıl çim?
A Sulama sistemi özenle kurulmuş olmalı, toprak yüzeyini aşındırmamalı (özellikle tohumun çimlenmesi / ilk uygulama aşamasında. Bunun için sprint sulama sismemi kurulabilir.

B Eğer çim içinde çıkan yabancı otlar geniş yapraklı(yonca, üçgül vb.) ise bunun için geniş yapraklılara etkili selektif herbisit kullanabilirsiniz.

C Ekim alanınız gölgede kalıyosa ingiliz, bol güneş alıyorsa ve sıcak ise uganda, yarı gölge ise uganda – ingiliz karışımı çim kullanmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 1.172 times, 1 visits today)

Related posts

2 Thoughts to “Rulo Çim Seçenekleri

  1. metin

    kullanılan çimin cinsi çok önemlidir. diğer maddeler sitede yer almaktadır.

  2. kadir saygın

    slm ; bizim 650 metrekare bir alanımız var buranın tamamını rulo çim ile kaplamak istiyoruz. bu alanı kır düğün bahçesi olarak faaliyete geçirmek istiyoruz ancak hazır rulo çim kullanan bazı cafe ve düğün salonu işletmecileriyle görüştüm ancak hazır rulo çim den memnun olmadıklarını çabuk sarardığını ve ne kadar bakımına özen gösterseler bile kuruduğunu öldüğünü söylüyorlar inanın kafam çok karıştı beni bu konuda net olarak bilgilendirip ikna konusunda yardımcı olurmusunuz saygılar

Leave a Comment