Kalorifer Böceği İlaçlaması

Kalorifer Böceği İlaçlaması

Kalorifer Böceği İlaçlaması
Kalorifer böceği ilaçlama; bu canlılar üzerinde etkili olan ve insan sağlığına ve çevreye zararı olmayan ilaçlar ile uygulanması gereken bir pest kontrol türüdür. Kalorifer böcekleri ile mücadele geciktirilmeden ve profesyonel firmalar tarafından etkili bir şekilde yapılmalıdır.

Kalorifer Böceğinin Özellikleri
? Rengi açık kahverengi olan bir hamam böceği türüdür. Ortalama 1,5 cm’dir.
? Diğer böcek türleri gibi yumurtlayarak üreyen hamam böceği en fazla üreyen böcekler arasındadır. Hamam böceği türlerinden olan kalorifer böceği, yılda yaklaşık 30.000 adet yavru yapmaktadır.
? Yumurtalarını bir süre sırtında taşıyan dişi kalorifer böceğinin yumurtalarına “Nimf” adı verilir. Nimfler 45 günde olgunlaşır.
? Ömrü ortalama 1 yıldır.
? Kalorifer böcekleri yaşam alanlarına kapı ve pencere aralarından ve kalorifer borularındaki boşluklardan girerler.

Kalorifer böceğinden etkili bir şekilde kurtulmak istiyorsanız mutlaka ilaçlama şirketlerine ilaçlama yaptırmanız gerekir.
Kalorifer böceği ilaçlama, bu haşerelerden kurtulanın en etkili yolu olmakla birlikte, uygulamanın profesyonel bir şekilde yapılmaması durumunda, hiçbir etkisi olmaz.
Sayılarının her geçen gün artmaları sebebiyle daha da zararlı hale gelen bu canlılar ile mücadele bireysel mücadele mümkün değildir.

Bunu da oku :  Xylella fastidiosa

NOT: Kalorifer böceği ile doğal mücadele mümkün değildir. Çok hızlı üreyen bu haşereler, dayanıklı olmasının yanı sıra, temizlik ile de yok edilemeyeceğinden kalorifer böceği ilaçlama yaptırılması şart olmaktadır.

Kalorifer Böcekleri Hangi Alanlarda Görülür?
Kalorifer böcekleri genellikle sıcak alanları sever. Nemli ortamlarda da görülebilir. Gündüzleri yuvalarından çıkmaz, geceleri aktif olurlar.

Kalorifer böceklerinin vücudunda iskelet yapısı yoktur. Erkeklerde kanat vardır, dişilerde ise aksine kanat yoktur.

Kalorifer böceği bulundurduğu kanatları uçmak için kullanmaz. Her türlü mikrop ve pisliği insana bulaştırabilir.

Çok zararlı olan kalorifer böceği hastalık taşıyıcı olarak bilinir. Bu haşerelerin çok hızlı hareket etmelerini sağlayan güçlü ayak yapısı vardır.
Bir kalorifer böceği 1 gecede 10 katlı bir binayı gezebilir ya da 1 günde 4,5 km yol kat edebilir.

Birçok yönden zarar ve rahatsızlık teşkil eden bu zararlılar ile mücadele durumunda kalan kişi böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım almalıdır. Yapılacak kalorifer böceği ilaçlama sonucunda, böcek sorunundan kurtulabilirsiniz.

Kalorifer Böceği Nasıl Çoğalır?
Kalorifer böceklerinde çoğalma diğer haşere türlerinde olduğu gibi yumurtlama yöntemi ile gerçekleşir. Ortalama olarak ayda 100’den fazla larva bırakan bu haşereler ile mücadele için ilaçlama hizmeti almak şarttır. İlaçlama yapılmadan kalorifer böcekleri yok edilemeyeceği gibi, bu haşereler ile mücadele ertelendikçe, ortamdaki yoğunluğu artacağından, yok edilmeleri zorlaşacaktır.

Bunu da oku :  Bahçe ilaçlaması

Evde Kalorifer Böceği
Kalorifer böcekleri çeşitli yollarla yaşam alanlarımıza girebilirler. Bireysel olarak yapılan kalorifer böceği mücadelesi ile kalorifer böceklerinden kurtulmak mümkün değildir. Mutlaka profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır.

Kalorifer Böceği ilaçlama Yöntemleri
Sıvı ya da jel ilaçlar kullanılarak, kalorifer böceği ile mücadele edilebilmektedir. Bunun yanı sıra, bu canlıların çok fazla görüldüğü alanlarda hem sıvı hem de jel ilaçlar aynı anda kullanılabilir. Ancak kalorifer böceği ilaçları, dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve yalnızca profesyoneller tarafından uygulanmalıdır. Aksi durumlarda, yapılan uygulamalar etkili sonuç sağlamayacağı gibi, sağlık sorunlarının oluşmasına da neden olabilecektir.

Kalorifer Böceği ilaçlama Fiyatları
Hamam böceğinin en sık görülen türleri arasında bulunan kalorifer böcekleri yaz aylarında çok sık görüldüğü gibi bu haşerelere karşı yapılan uygulamalar da paralel olarak artmaktadır. Ancak basit kalorifer böceği ilacı ile uygulama yapan ve ekonomik fiyatlar ile hizmet veren firmalar, ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle kalorifer böceği ilaçlama fiyatları konusunda temkinli davranılması önemlidir. Zira böcek ilaçları oldukça pahalı olduğundan, ucuz uygulamalarda, genellikle kalitesiz ya da zirai ilaç kullanımına rastlanmaktadır. Bu durum da, ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirdiğinden, Sağlık Bakanlığı onayı bulunmayan ilaçlama firmaları hiçbir şekilde tercih edilememelidir. Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları; ortamın büyüklüğüne, firmanın garantili olmasına, kullanılan ilaç türü ve miktarına bağlı olarak değiştiğinden, hizmet almadan önce araştırma yapmak oldukça önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 40 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment