Bambu Mobilya Bakımı

Bambu Mobilya

Bambu Mobilya Bakımı
Hem iç, hem de dış mekanda yaşayabilen bambu, oldukça dekoratif ve dayanıklı bir bitkidir.

Bambu bitkisi suyu sever, çabuk büyür. Direk güneşten, kısmi gölgeye, çok soğuktan sıcağa kadar her türlü şarta uyum sağlayan ender bitkilerdendir.

Evinizdeki mobilyaları bambu malzemesinden seçebilir ve doğayla dost bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Eğer bambu mobilyalar kullanıyorsanız, mobilyalarınızın ilk günkü güzelliklerini korumaları için bakıma ihtiyacı vardır, yıllık bakımlarını düzenli olarak yapmalısınız.

Bambu mobilya bakımı
Dış mekanda konumlandırdığınız bambu mobilyalarınızı doğrudan gelen güneş ışınlarından ve yağmurdan koruyun. İç mekânlardakileri ise, ısı ünitelerinden mümkün olduğunca uzak tutun. Aşırı sıcak, mobilyalarınızın içerdiği nemi kaybetmesine ve sonucunda da kuruyarak dayanıklılığını yitirmesine yol açar.

Bambu mobilyalarınızın tozunu, hafif bir fırça yardımıyla alın. Üzerinde oluşan lekeleri ise, hafif sabunlu suyla temizleyin ve hemen kurulayın.

Mobilyalarınızın nem oranını korumasını istiyorsanız, nemli bir sünger ile silin. Temizliği için yine, yılda 1 kez sabunlu sünger ile yıkayın ve kurulayın.

Mobilyalarınızın üzerinde boya varsa, boyanın çatlamaması adına su kullanımından kaçının.

Bunu da oku :  Bahçe Mobilyası Seçerken...

Bambu ağaçlarından yapılan mobilyaların, sert ağaç türleri ile özellik bakımından benzerlik taşıdığı bilinmelidir.

Bambu ağacı, ithal ve ilaçlı suda bekletilir. Bu suda bekletilen bambular ile yapılan mobilyalar daha sağlam olur. Bu nedenle bambu mobilya satın almadan önce, yapım aşamaları hakkında bilgi edinilmesi ve güvenilir satış yerlerinden alınması önerilir. Bu sayede satın alınan bambu mobilyalarda, daha az bozulmalar meydana gelecektir.

Bambu, kullanıldıkça eskiyen bir ağaç türüdür. Bu nedenle bambudan yapılan mobilyaların, bakımı isteğe bağlı olarak yapılır. Bambu mobilyaların tekrar zımparalama veya boyama, ömrünü uzatacağından her ihtiyaçta yapılması tavsiye edilir. evhayat.com

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 52 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment