Bahçe Mobilyası Seçerken…

Bahçe Mobilyası Seçerken

Bahçe Mobilyası Seçerken…
Bahçe Mobilyası Rengi
Hangi Renk Doğru Seçim?
Güneşten bozarmış yer yer farklı renklere bürünmüş mobilyalara sahip olmak istemiyorsanız bahçe mobilyanızın rengini açık renk seçmelisiniz. Mobilyanız ahşap olacaksa ceviz ve kiraz tonlarından ziyade, açık çam ve akça ağaç ve diğer açık – hafif renkli malzemelere yönelmelisiniz. Eğer pvc mobilya alacaksanız koyu ahşap ya da yeşil renkler yerine, açık ahşap tonları ya da beyaz tercih edilmelidir. Kullanılacak açık renkler sayesinde hem kirli görünümden hem de istenmeyen renk değişimlerinden korunma imkanına sahip olabileceksiniz.

Bahçe Mobilyaları Yüzeyi Niye Önemli?
Bahçe veya açık balkonlar toz toprak alabilen yerlerdir. Bu yüzden mobilyanın kolay temizlenebilmesi çok önemlidir. Temiz görünen mobilyalar ile bahçe balkon keyfinizi daha rahat çıkartabileceksiniz. Ahşap mobilyalarda daha pürüzsüz yüzeyler, plastik malzemelerde damarsız ve parlak yüzeyler tercih edilmez ise damarların ve pürüzlerin arasına dolacak tozlar daha yepyeni almış olduğunuz mobilyalarınızı eski ve kirli bir görünüme sahipmiş gibi gösterebilir. Bunun yanında yıllık bakımlarda yüzey ve desenin sade olması bakımın daha kolay yapılabilmesini sağlayacaktır. Sepet görünümlü bambular, örme mobilyalar hem temizlik hem bakım açısından yorucu olabilir.

Bunu da oku :  Sentetik Bahçe Mobilyası Temizliği

Döküm demir malzemeden yapılmış mobilyalardaysa, desenlerinin daha iri kesimli olmasını tavsiye ederiz. Küçük ve ince desenler ilk başta güzel görünse de bunların da aralarına dolacak toz toprak kötü görünüm sağlar. tadınızı kaçırır.

Mobilya Döşemesi
Minderleri veya kaplaması nasıl olsun?
Mobilya ile kullanılacak minder ya da sehpa-masa örtüsü görsellik açısından çok önemlidir. Yeşil, bordo ve krem kombinasyonları Balkon ve Bahçelerde kullanılan klasik döşeme renkleri olarak kabul edilse de son zamanlarda çiçekli ve desenli döşemeler de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Mobilya ile birlikte döşemesini almıyorsanız ölçülere uygun siparişle istediğiniz desen ve özelliklerde yaptırabilirsiniz.

Bahçe Mobilyası Fiyatları
Alımda ne kadar etkili olmalı?
Bahçe mobilyası fiyatları oldukça değişkenlik arz etmektedir. Kaliteyi ucuza almanın çok ama çok zor olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bahçe ve balkon mobilyaları keyfe keder ve ekstra bir konfor amaçlı alınan ürünler oldukları için diğer maddelerde belirtilen hususlar çerçevesinde karar verip en fazla bu konuda indirim kampanyasını takip edecek bekleme zamanınız var sa onu takip edebilirsiniz. Ama kabaca çok ucuz ve çok pahalı ürünleri almamanızı tavsiye edebiliriz. Burada belirtilen hususlar haricindeki tavsiyelerinizi ve bahçe mobilyası indirim durumlarını diğer kullanıcılarla yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 122 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment