Agroexpo

Agroexpo, Türkiye'nin en büyüğü

Agroexpo
TARIM FUARCILIĞINDA TÜRKİYE’NİN EN DENEYİMLİ ADRESİ; ORİON FUARCILIK A.Ş.
1986 yılında kurulan “Orion Fuarcılık Tanıtım Hizmetleri A.Ş.”, uzmanlık alanı olan tarım fuarı organizasyonlarındaki yolculuğuna İzmir ve Denizli fuarlarıyla devam etmektedir. 1993 yılında Türkiye’nin ilk tarım fuarını Söke – Aydın’da düzenleyen şirketimiz, ülkemizin birçok bölgesinde fuarlar düzenlemiş olup sektörün kuşkusuz en tecrübeli organizasyon firmasıdır.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK, AVRUPA’NIN DÖRDÜNCÜ BÜYÜK TARIM FUARINDAN BİRİ AGROEXPO, FUAR İZMİR’DE
Agroexpo, 06 – 09 Şubat 2020 tarihlerinde 12 holde, 73 ülkeden 948 katılımcı firmayı, 358.711 ziyaretçisine ev sahipliği yaparak, dört gün boyunca ulusal ve uluslararası etkinlikler ile fuar’ da boy gösterdi.

73 ÜLKEDEN 728 MİLYON DOLARLIK İŞ HACMİ
Orion Fuarcılık A.Ş.’nin organizasyonuyla en köklü ve en önemli buluşma noktası olan ve tarım sektörü temsilcilerini aynı çatı altında buluşturan Agroexpo, 2020 yılında 2000’nin üzerinde iş insanı arasında gerçekleşen ikili görüşmeler sayesinde 728 milyon dolarlık bir iş hacmi yaratarak sektörün lider fuarı olmayı sürdürüyor.

Bunu da oku :  TEKNOFEST'te tarım teknolojileri

15. Agroexpo, fuarın onur konukları Özbekistan ve Sırbistan ülkelerine ev sahipliği yaparak üst düzey yöneticilerini ağırladı.

DÜNYA TARIMI YİNE 16. KEZ AGROEXPO’DA BULUŞACAK
AGROEXPO, 16-20 Şubat 2021 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 16. kez buluşturmaya hazırlanıyor.

2021 yılında yine Türkiye’nin en büyük fuar alanı olan Fuar İzmir’de 110 bin metrekarelik kapalı alan içerisinde 12 holün tamamında düzenlenecek olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı; 16. yılında yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerini ve çiftçilerimizi Ege’nin incisi İzmir’de ağırlayacak.

MİSYONUMUZ​
Küresel ölçekte Tarım, Hayvancılık ve Gıda sektörünün giderek öneminin arttığı bir yüzyılda yaşıyoruz. Dünyadaki bu stratejik olguya bağlı olarak Türkiye’mizde de söz konusu gelişmeleri Orion Fuarcılık A.Ş olarak uzun yıllar öncesi hissettik ve öngördük.

Ülkemizde tarım ve hayvancılık sektörünün taşıdığı büyük potansiyeli kamuoyuna daha iyi anlatabilme araçlarından ticari fuarlar olduğuna hiç kuşku yok. Bu çerçevede Orion Fuarcılık A.Ş Türkiye’de en iyi tarım ve hayvancılık fuarını yapabilmek için 1986’da yola çıktı. Aradan geçen 34 yıl içerisinde firmamız hep bu sektörel bilinç çerçevesinde sürekli yenilikçi ve dinamik bir çizgi izlemeye çalıştı. Bugüne gelindiğinde ise Orion Fuarcılık A.Ş. İzmir ve Denizli’de başarıyla gerçekleştirdiği sektörel fuar organizasyonları ile Ege Bölgesi ağırlıklı çalışmalar yapmanın ötesinde ulusal ölçekte kendini kanıtlamış bir ticari kuruluştur.

Misyonumuzun yeni ve tamamlayıcı unsuru ise uluslararası alanda da tarım ve hayvancılık fuarı yapıyor olmanın mutluluğunu yaşatıyor olmaktır.

Bunu da oku :  The Flower and Plant Show

VİZYONUMUZ
– Fuarcılık organizasyonlarındaki başarısını ve Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olma özelliğini devam ettirmek.

– Avrupa’nın en büyük dördüncü tarım fuarı olma başarısını daha da ileriye taşıyarak, Avrupa’nın ilk iki tarım fuarı arasına girmek.

– Bir yandan ulusal diğer yandan uluslararası alanda firmamızın bugüne kadar göstermiş olduğu kurumsal prestij ve kalite ilkelerinin sürekliliğini sağlamak. Önümüzdeki yıllar içerisinde tarım ve hayvancılık alanındaki küresel gelişmeleri de özümseyerek uluslararası olma niteliğini özellikle ön plana çıkartmak.

– Firmamızın misyonu içerisinde yer alan “ sektörel çözüm ortağı olma” özelliğini bundan sonrası için de gerek ulusal, gerek uluslararası çerçevede titizlikle devam ettirmek.

Künye
Fuarı Adı : Agroexpo 2021 16. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı
Fuar Tarihi : 16-20 Şubat 2021
Fuar Alanı : Fuar İzmir – Gaziemir Uluslararası Fuar Alanı
Hol Sayısı : 14
Kapalı Alan (Brüt) : 110.000m²
Toplan Alan (Brüt) : 337.000m²
Fuar Ziyaret Saatleri : 10:00 – 18:00
Fuar Organizasyon : ORİON FUARCILIK
Düzenleme Aralığı : Yılda 1 Kez
Hedeflenen Katılımcı Firma Sayısı : 1050
Hedeflenen Ziyaretçi Sayısı : 390.000
Hedeflenen Katılımcı Ülke : 80

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
(Visited 83 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment